Klassisk A-formet skjørt strikket i myk merino ull. En klassiker passer til alt nesten hele tiden, og med et underskjørt eller underkjole under, så beveger det seg også alltid fint, så husk på det.
ARKIVET: Gjennom min karriere har jeg spart på et plagg av hver del i hver kolleksjon fra 2001 og opp til 2022. Under kategorien "Arkivet" selger jeg nå ut disse plaggene. I sine sesonger kom plaggene i alle størrelser, men det er dessverre bare størrelse 34-36 jeg har spart på. Dette skjørtet er fra kolleksjon for vinter 2023.
- 100% merinoull.
- Produsert i Europa: Litauen.
- 30 grader ullvask i maskin
Plaggets hele lengde er: 36/ 57 cm, 38/58 cm, 40/60 cm, 42/62 cm, 44/64 cm
Vask: Vreng skjørtet og putt den i en vaskepose før du vasker det på 30 grader ullvask i maskin. Ull er tøyelig formes lett i vask. Strekk det derfor i form før du henger det til tørk. Ujevnheter, krøller og skjevheter stryker du lett ut med dampjern i etterkant. Det går helt fint å stryke ull og dette må gjøres om du vil plagget skal komme helt tilbake til seg selv etter vask.